Top 5 – najlepsze baseny w Paryżu

Co robić w upalne wakacje w mieście? Najlepiej z zestawem do plażowania udać się na najbliższy basen! Pamiętajmy, aby oprócz stroju kąpielowego, czepka i klapek, zabrać krem ochronny z filtrem i kapelusz.

Gdzie znajdują się najlepsze baseny w Paryżu? Dla tych, którzy nie orientują się jeszcze w lokalizacji paryskich kąpielisk przygotowaliśmy listę pięciu popularnych basenów.

1. Piscine de la Butte-aux-Cailles (13e)

Jest to jeden z najstarszych basenów w Paryżu, a nawet we Francji reprezentujący styl secesyjny. Basen posiada trzy pływalnie: jedną krytą i dwie odkryte. Jako ciekawostkę można podać fakt, że basen stanowi zabytek sklasyfikowany jako szczególnie cenny dla narodowego dziedzictwa we Francji.

Fot: Piscine de la Butte-aux-Cailles
Fot: Piscine de la Butte-aux-Cailles

Adres: 5 Place Paul Verlaine – 75013 Paris

Ceny: 3€ – 1,7€ bilet ulgowy

2. Piscine Roger Le Gall (12e)

Od początku czerwca do końca września na tym basenie można pływać pod gołym niebem, jednocześnie korzystając ze słonecznego tarasu. Do dyspozycji basenowiczów darmowe wi-fi!

Fot: Piscine Roger Le Gall
Fot: Piscine Roger Le Gall

Adres: 34 boulevard Carnot, 75012 Paris – M°1 Porte de VincennesCeny: 3€ – 1,7€ bilet ulgowy

3. Piscine Josephine Baker (13e)

Ten pływający basen usytuowany jest wzdłuż Sekwany, obok biblioteki François Mitterrand (13e). Jeden z większych basenów paryskich otwarty aż do pólnocy. Paryżanie mogą tu popływać, skorzystać ze spa oraz powylegiwać się na tarasie. Warto wybrać się tu choć raz tego lata.

Fot: Piscine Josephine Baker
Fot: Piscine Josephine Baker

Adres: quai François Mauriac 75013 PARIS

Ceny: Ceny: 3€ – 1,7€ bilet ulgowy

4. PISCINE PONTOISE (5e)

Usytuowany w samym sercu dzielnicy łacińskiej posiada jedną pływalnię z sześcioma pasami o długości 33 metrów. Jednym z atutów tego basenu jest przeszklony dach pozytywnie wpływający na doświadczenie osób pływających. Ponadto można udać się do sauny lub na siłownię.

Adres: 19 rue de Pontoise Paris

Ceny: Ceny: 3€ – 1,7€ bilet ulgowy

5. CENTRE AQUATIQUE DE NEUILLY-SUR-SEINE

Basen posiada trzy pływalnie kryte, w tym pływalnię sportową, do nauki pływania i dla dzieci. Dodatkową atrakcją są jacuzzi oraz zjeżdżalnia prowadząca przez mały most dobasenu odkrytego. Możliwość korzystania z tarasów słonecznych oraz ogrodów z leżakami.

Fot: CENTRE AQUATIQUE DE NEUILLY-SUR-SEINE
Fot: CENTRE AQUATIQUE DE NEUILLY-SUR-SEINE

 

Adres: 7-31, bd d’Inkermann (92200)

Ceny: 5,30€ – 5,80€

Komentarze: 0

Dodaj komentarz