Tak pachnie luksus. Perfumeria Guerlain.

Historia perfum marki Guerlain rozpoczyna się w 1828 roku przy ulicy Rivoli w Paryżu. Tutaj powstaje pierwszy butik, w którym Pierre-François Pascal Guerlain komponuje zapachy na indywidualne zamówienia klientów.

30 lat później powstaje pierwsza woda kolońska Eau de Cologne Imperial zamknięta we flakonie z przezroczystego szkła, ozdobionego 69 pszczołami dla ówczesnej cesarzowej Eugenii. Pszczoła będąca jednym z symboli Cesarstwa Francuskiego staje się  emblematem  marki.

Fot
Fot: Atelier Moskal

Dzisiaj w nowo otwartym butiku Guerlain Parfumeur przy ulicy Saint-Honoré można podziwiać 111 zapachów poruszających zmysł węchu, wyobraźnię, skojarzenia i emocje.

Fot: Atelier Moskal
Fot: Atelier Moskal

Perfumeria Guerlain Parfumeur to, jak mówią jego założyciele, ukłon w stronę legendarnego flakonu z motywem pszczoły i plastrami miodu.

Doświadczenie zakupu perfum proponowane przez ten szykowny butik zaczyna się od wyboru flakonu z 8 zachwycających kolorów.

Fot: Atelier Moskal
Fot: Atelier Moskal

Następnie personel sklepu pomaga stworzyć osobisty profil zapachowy klienta w oparciu o jego oczekiwania estetyczne i preferencje zapachowe. Proces ten pozwala odkryć to, co lubimy w perfumach i nauczyć się samodzielnie dobierać zapachy dla siebie lub bliskich nam osób.

Fot: Atelier Moskal
Fot: Atelier Moskal

Kiedy wybrany zapach wzbudził już u klienta uczucie szczęścia i podziw, pozostaje tylko wybór eleganckiej wstążki i wygrawerowanie imienia.

Adres:

392, rue Saint-Honoré

75001 Paris

 

 

 

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>