Jak zadbać o swoje zdrowie w 2017 roku?

Czy macie zwyczaj sporządzać listę postanowień noworocznych? Jeśli tak, nie zapomnijcie wpisać na nią ważnego punktu: bądźmy koneserkami zdrowego stylu życia! Co to oznacza?

Zacznijmy od pierwszego kroku po intensywnym zarówno kulinarnie, jak i towarzysko czasie – Świętach Bożego Narodzenia i wakacjach poświątecznych. Poniżej kilka kluczowych zasad, które warto wprowadzić od dziś, by poczuć oczyszczenie i gotowość do wypracowania coraz lepszych nawyków!

 

unnamed-60

Dwudniowa dieta bazująca na płynach – dla odciążenia układu pokarmowego i usunięcia zbędnych metabolitów. Bazą jest ciepła woda z dużą ilością cytryny, zupy warzywne na bazie wywaru z podstawowych korzeni: marchwi, pietruszki, selera, z dodatkiem pieprzu i kurkumy – jeśli sól to tylko różowa. Można dwa razy dziennie wypić świeży sok z grejpfruta lub pomarańczy.

  1. Zwiększenie ilości płynów o 1/3 niż dotychczasowe ilości.
  2. Ustalenie stałego rytmu dnia, konkretnych godzin spożywania posiłków z maksymalnie 30-minutowym odchyleniem.
  3. Wdrożenie 2,5 szklanki świeżych warzyw i owoców łącznie, na dzień.
  4. Dodawanie jednego rodzaju superfoods do potraw, np. kurkumy, jarmużu, owoców goji, pestek granata, suszonego oregano, sumaku, nasion konopii.
  5. Eliminacja mięsa, ryb i jaj na tydzień.
  6. Produkty zbożowe – po dwóch dniach diety płynnej, tylko do obiadu i tylko bezglutenowe: proso, gryka, quinoa, amarantus, kukurydza.
  7. Utrzymanie diety bezglutenowej przez tydzień.
  8. Stopniowe wdrażanie zbóż glutenowych.
  9. Zwiększenie płynów do 3 litrów dziennie i utrzymywanie takiego spożycia do 10 dni. Następnie – przyjmowanie płynów po obliczeniu zapotrzebowania indywidualnego: 35 ml na każdy kg masy ciała.

Enjoy!

 

Komentarze: 0

Dodaj komentarz