Z miłości do teściowej

Specjalnie dla czytelników Weesh Paris testujemy paryskie restauracje. Tym razem udajemy się na wzgórze Montmartre w poszukiwaniu autentycznych smaków w niebanalnych miejscach.

I tak do naszej kulinarnej mapy Paryża dodajemy restaurację ,,La belle-mère qui fume”, usytuowaną na jednej z urokliwych uliczek XVIII dzielnicy miasta. Miejsce warto zapisać w kalendarzu, ponieważ prędzej czy później każdy z Was trafi  na wzgórze, na którego szczycie wznosi się słynna Bazylika Sacré-Cœur.

Idealna miejscówka na lunch dla wszystkich, którzy od nastawionych na turystów restauracji wolą autentyczne knajpki, w których jedzą paryscy lokalsi.

Restauracja słynie z wyśmienitych dań sezonowych przygotowywanych w całości na miejscu. Miłą niespodziankę stanowią rozsądne ceny i uśmiechnięci kelnerzy, którzy z entuzjazmem opowiadają o daniach dnia, winach i deserach.

,,La belle-mère qui fume” to restauracja założona przez dwóch szwagrów, Davida i Nicolasa, na cześć ich wspólnej teściowej.  Trzeba przyznać, że Ci dwaj panowie podbili serca nie tylko teściowej!

La belle-mère qui fume

Adres:
13 Rue des Cloys, 75018 Paris 
Menu lunch: 13.50 euro (2 dania) lub 16 euro (3 dania)

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>