Surówka piękności Heleny Rubinstein

,,Nie ma brzydkich kobiet, są tylko leniwe – tak mawiała Helena Rubinstein, urodzona w Krakowie bizneswoman, twórczyni jednego z największych na świecie koncernów kosmetycznych.

unnamed-52

Na zdjęciu Helena Rubinstein

Już w 1909 otworzyła w Paryżu instytut piękności  Maison de Beaute Valeze, filię instytutu działającego od 1905 roku w Melbourne. Proponowała odważnym i nowoczesnym paryżankom kosmetyki oparte na tradycyjnych recepturach przywiezionych z Polski.  Mimo ogromnego sukcesu to w Paryżu po raz pierwszy w swojej karierze musiała zmierzyć się z ogromną konkurencją. Kluczem do sukcesu okazały się nowości, które Helena nieustannie wprowadzała do swojej oferty. Postawiła na masaż zatrudniając szwedzką masażystką. Oprócz masażu klientki Valeze otrzymywały w pakiecie kurację “antystresową”. Niedługo potem w ofercie pojawiła się elektroliza i hydroterapia.

Tak powstało pierwsze w historii SPA.

unnamed-53

Na zdjęciu Milena Nosek

To nie koniec jej zasług na polu walki o kobiece piękno. Wystarczy dodać do tego pomadki do ust w tubach i kolorowe pudry, żeby uświadomić sobie, że Rubinstein na pewno nie byla kobietą leniwą.

Helena jednak wiedziała, że nasze piękno i kondycja to nie tylko kosmetyki i zabiegi zewnętrzne.  Bardzo dużo uwagi poświęcała temu, co spożywamy oraz temu – chapeau bas z mojej strony – jak nasze posiłki wpływają na urodę.

Poza niezmiennie ispirującym nas przykładem kobiety twórczej i przebojowej pozostawiła nam przepis na …owsiankę, nazwaną także surówką piękności Heleny Rubinstein.

Składniki:

– całe płatki owsiane – 4 łyżki

– siemię lniane – łyżka

– nasiona słonecznika – łyżka

– przegotowana woda – 1/4 szklanki

– włoskie orzechy – 6 sztuk

– jabłko ze skórką – 1 śr. sztuka

– sok z 1 cytryny

– miód – łyżka

– jogurt grecki – 3 łyżki

Wykonanie:

Płatki owsiane, rozdrobnione orzechy, siemię lniane i słonecznik (suche składniki) zalewamy wodą tak, aby przykryła składniki. Jabłko ścieramy na tarce lub kroimy w drobne kawałki.

Do miseczki z namoczonymi suchymi składnikami dodajemy jabłko, jogurt, miód, sok z cytryny i mieszamy. Gotowe!

unnamed-54

Prostota, smak, natura, nasycenie, zapach, a efekt? Gładka, napięta skóra, dobry rytm pracy jelit i regulacji cukru we krwi. Piękna Helena i piękne kobiety, które słuchają Heleny! Nie bez powodu Jean Cocteau nazwał ją „Cesarzową piękna”, a Salvador Dali zaprojektował dla niej słynną puderniczkę z inicjałami „HR”!

Kobiety, do dzieła!

Komentarze: 0

Dodaj komentarz