Pyszna zupa-krem z kukurydzy i chłodnik z buraków

View Gallery
5 Photos
Pyszna zupa-krem z kukurydzy i chłodnik z buraków

Pyszna zupa-krem z kukurydzy i chłodnik z buraków

Pyszna zupa-krem z kukurydzy i chłodnik z buraków

Pyszna zupa-krem z kukurydzy i chłodnik z buraków

Pyszna zupa-krem z kukurydzy i chłodnik z buraków

Czas szkoły zbliża się wielkimi krokami! Wasze dzieci spędzają w niej większość dnia. Odżywiają się poza domem i nie zawsze możecie mieć pewność o pełnowartościowym menu, jakie codziennie na nich czeka, ile z niego skorzystają i czy są zadowolone. Dlatego zadbajcie o ich kolację. Jest to posiłek kończący trudy dnia, spożywany wspólnie z rodziną, gdzie nie spełnia tylko roli posiłku samego w sobie, ale oznacza też czas na rozmowy i obecność bliskich. Posiłek ten powinien być lekkostrawny, smaczny i w zachęcającym kolorze. Doskonałym rozwiązaniem są wszelkie zupy.

Dzisiaj proponuję Wam dwa rodzaje: pyszną zupę-krem z kukurydzy i tymczasem kiedy jeszcze łapiemy chwile lata – chłodnik z buraków. Która opcja Wam się bardziej podoba?

Zupa – krem z kukurydzy 3 porcje

Składniki: 3 kolby kukurydzy / 2 puszki kukurydzy z linii „gotowane na parze”, warzywa do wywaru (a później do zmiksowania razem z kukurydzą) seler, pietruszka, marchew, por, ząbek czosnku, kawałek cebuli, oliwa z oliwek extra virgin, różowa sól, kurkuma, gałka muszkatołowa, świeża kolendra (można dać ją do środka podczas miksowania lub/i posypać na koniec)

Wykonanie:

Gotujemy wywar warzywny z dodatkiem soli i kropli oliwy, obok – kukurydzę. Siekamy drobno kolendrę i dodajemy do warzyw pod koniec ich gotowania (lub zostawiamy do posypania). Po ugotowaniu kukurydzy, oddzielamy ziarna od kolb, warzywa wywarowe odcedzamy i umieszczamy wszystko w jednym naczyniu (najlepiej plastikowym). Miksujemy na gładką masę. W zależności od porcji, jaką chcemy spożyć i od tego, jaką konsystencję lubimy, można nimi manewrować dodawać gorącej wody. Wówczas nie będzie to krem, ale wybór należy już do Was!

Chłodnik buraczany 3 porcje

Składniki: 4 buraki, warzywa do wywaru – seler, pietruszka, marchew, por, ząbek czosnku, kawałek cebuli, jogurt grecki, świeży ogórek, różowa sól, czarny pieprz, sok z limonki, świeży koper.

Wykonanie:

Gotujemy wywar warzywny z dodatkiem soli i pieprzu, obok – buraki w skórkach. Siekamy drobno koper. Świeżego ogórka obieramy ze skórki i drobno kroimy. Po ugotowaniu buraków obieramy je ze skór; warzywa wywarowe odcedzamy, dodajemy sok z limonki, buraki i wszystko miksujemy dodając stopniowo jogurt. Koper i ogórka można dodać do środka, jeśli nie, posypujemy nimi chłodnik na końcu.

unnamed (14)

Bon appetit!

Komentarze: 0

Dodaj komentarz