Maseczki z aloesu na twarz i włosy

Soczyste liście aloesu są prawdziwą skarbnicą cennych dla zdrowia substancji w tym witamin, minerałów, aminokwasów, enzymów, polisacharydów i kwasów tłuszczowych. Ze względu na dużą zawartość wody aloes jest świetnym środkiem nawilżającym i odmładzającym skórę. Aloes zwiększa elastyczność skóry przez zwiększenie ilości kolagenu i elastyny.

Aloes warto hodować w doniczce na parapecie i wykorzystać do przygotowania maseczek odżywiających do twarzy lub włosów. Maseczki z aloesu idealnie nadają się do stosowania latem, gdyż łagodzą skutki zbyt długiego przebywania na słońcu.

Jak przygotować maseczkę z aloesu?

Maseczka z aloesu do włosów

Potrzebne składniki:
– liście aloesu,
– 1 łyżka miodu,
– ½ szklanki przegotowanej, ciepłej wody.

Liście aloesu myjemy. Dodajemy do nich ciepłą przegotowaną wodę i miksujemy. Następnie dodajemy miód i całość mieszamy. Tak uzyskaną maseczkę wcieramy w skórę głowy i wilgotne po umyciu włosy. Owijamy głowę czepkiem lub ręcznikiem i trzymamy na włosach przez 20–30 minut. Po upływie tego czasu myjemy włosy.

Maseczka z aloesu do twarzy
Potrzebne składniki:
– 1 łyżka soku z aloesu,
– 2 łyżki miodu.
Sok z aloesu mieszamy z miodem do powstania jednolitej papki. Nakładamy maseczkę na dokładnie oczyszczoną skórę twarzy i trzymamy ją na skórze przez 15 minut. Po upływie tego czasu obmywamy twarz ciepłą wodą i wklepujemy w skórę dowolny krem, którego używamy na co dzień.
Maseczka z aloesu i ogórka

Potrzebne składniki:
– 2 łodygi aloesu (można też użyć 2 łyżek aloesowego żelu),
– pół ogórka.

Przecinamy łodygi aloesu wzdłuż, za pomocą łyżki wybieramy miąższ znajdujący się w środku. Ogórka należy zetrzeć na tarce i odcisnąć nadmiar soku. Żel z aloesu i startego ogórka wkładamy do blendera i miksujemy do momentu uzyskania gładkiej, żelowej konsystencji. Tak przygotowaną maseczkę nakładamy na skórę twarzy i szyi palcami lub za pomocą płatka kosmetycznego. Zostawiamy na 10–15 minut. Kiedy żel będzie wysychał na skórze, może być odczuwalne uczucie lekkiego ściągania skóry. Po 15 minutach zmywamy maseczkę za pomocą namoczonego w ciepłej wodzie płatka kosmetycznego.

A czy Wy stosujecie domowe maseczki? Macie jakąś ulubioną? A może wolicie drogeryjne?

Komentarze: 0

Dodaj komentarz