Naturalne afrodyzjaki – zobacz listę i już dziś wykorzystaj je w kuchni

Nie od dziś wiadomo, że w wielu produktów, takich jak owoce , przyprawy, owoce morza i ryby znajdują się szczególne substancje „zwiększające” libido, poprzez wzmocnienie ukrwienia narządów płciowych czy zakończeń nerwowych, odpowiedzialnych za odbieranie poszczególnych zmysłów.

sh_84693280a982e7ffba187716d93aaecddc50d0d5

Stosowanie naturalnych afrodyzjaków może być zabawą, testem a także aktem w kierunku poprawy zdrowia ogólnego – np. zwiększenie ilości białka w diecie, pochodzącego z ostryg, krewetek, chudej wołowiny czy jaj. Produkty te są nie tylko źródłem energii, ale także wpływają na wzrost libido, dzięki proteinom SHBG, które odpowiadają za transport hormonów płciowych.

unnamed (71)

Cytryna, limonka – kwasy organiczne skutecznie będą walczyć zwolnymi rodnikami, przez co organizm szybciej będzie reagował na działanie innych substancji afrodyzjakalnych. Tak więc nie zapominajcie o nich pijąc wodę i sporządzając dressingi.

Przyprawy – gałka muszkatołowa, mięta, kolendra, tymianek – zawierają swoiste olejki eteryczne, powodujące szybszy przepływ tlenu w mózgu, co daje uczucie lekkości, spokoju i radości.

chocolate with ingredients
chocolate with ingredients

Również 100 proc. czekolada, poprzez fenyloaminę i magnez, podniesie tempo tętna, czego rezultatem jest bardzo miłe uczucie. Następnie imbir przyspieszający cyrkulację i wszelkie ostre papryczki czy też tradycyjna czerwona dzięki kapsaicynie – tempo krążenia będzie szybsze, a stymulacja i uwalnianie endorfin….. sami zobaczycie !

Komentarze: 0

Dodaj komentarz