Najciekawsze aplikacje na smartfony w Paryżu

Paryskie aplikacje na smartfony zdecydowanie ułatwią Wam życie. Pomogą zaoszczędzić czas, odkryć nowe miejsca oraz podsuną ciekawe pomysły. Aplikacje polecamy nie tylko osobom odwiedzającym Paryż, ale także jego mieszkańcom, którzy z powodzeniem mogą z nich korzystać na co dzień.

TravelbyArt opracowana przez Polkę, Beatę Misiewicz, należy do jednych z najciekawszych aplikacji turystycznych na telefon. Aplikacja, którą można pobrać w App Store, to podręczny przewodnik zawierający mnóstwo sekretów znanych artystów. Unikalny pomysł Polki na zwiedzanie miasta „wzdłuż i wszerz”. Dzięki aplikacji TravelbyARt poznasz historie artystów, pisarzy i filozofów.

Luwr
Luwr
Paris Food Markets

Doskonała aplikacja dla wszystkich, którzy chcą poznać autentyczne smaki Paryża. Dzięki aplikacji Paris Food Markets możemy zobaczyć jak żyją i co jedzą paryżanie. Aplikacja stanowi mapę miasta podzielonego na dzielnice i miasta Regionu paryskiego. Po wybraniu danej dzielnicy wyświetlają się lokalne targi, na których nie tylko kupimy świeże warzywa, owoce, mięso, sery, ryby i owoce morza, ale także poznamy zapachy miasta, wtapiając się w tłum mieszkańców kochających, jak nikt inny, gastronomię.

Jeśli poruszasz się po mieście rowerem, to aplikacja Velib’ pomoże Ci znaleźć stację z dostępnymi rowerami oraz wolne miejsce do zaparkowania.

13275174_1144619685559625_395265137_o (2)

 

 

 

 

 

Paris M&M

Stworzona przez paryskie muzea dla wszystkich miłośników sztuki. Aplikacja dzięki, której będziesz na bieżąco z życiem kulturalnym Paryża. Znakomicie sprawdza się, gdy szukasz inspiracji w deszczowy dzień.

Aplikacja, którą po prostu trzeba pobrać będąc w Paryżu. W oparciu o lokalizację i preferencje użytkownika aplikacja poleca najlepsze i najmodniejsze restauracje w Paryżu. Dzięki aplikacji Le Fooding szybko i w prosty sposób znajdziesz lokal odpowiadający Twoim kulinarnym i estetycznym upodobaniom.

Wystarczy poczytać opinie, aby przekonać się, że polecane przez Le Fooding paryskie restauracje są zawsze strzałem w dziesiątkę.

Fot: Restauracja Blue Valentine
Fot: Restauracja Blue Valentine
Komentarze: 0

Dodaj komentarz