Modna dawka superfoods w ekspresowym koktajlu

Zapanowała moda na superfood, dziś proponujemy przepyszny, zielony, mocno odżywczy koktajl. Modna dawka superfoods w ekspresowym koktajlu.

W nawiasach podane są ilości do wykorzystania na 2 porcje.

Na zakupach nie zapomnij o:

– świeżym jarmużu (2 garście)

– awokado (1/2)

– bananie (1/2)

– miękkim jabłku (1)

– czekoladowym pomidorze (1) – może być także malinowy-  bez skórek

– cytrynie (1)

– korzeniu kurkumy (0,3cm do utarcia)

– sproszkowanej spirulinie (2 łyżki)

– naturalnym kakao (1 łyżka)

– łuskanych konopiach (2 łyżki)

– jagodach goji (2 łyżki)

Jak przyrządzić?

Zaparz zieloną herbatę i ostudź. Potrzebna będzie szklanka naparu. Jarmuż dokładnie umyj pod bieżącą wodą, jabłko, avocado, pomidora i banana obierz ze skórki, wyciśnij sok z cytryny, połącz z herbatą. Umieść składniki w blenderze, dodaj spirulinę, jagody goji, konopie, kakao. Gdy wszystko zblendujesz na gładką masę, rozlej do wysokich szklanek. Gotowe!

csc_0183

Jakie korzyści?

Koktajl jest źródłem cennych przeciwutleniaczy, które są Wam już doskonale znane. Będą zapobiegać szybkiemu starzeniu się, chorobom i drobnym infekcjom, wzmocnią układ odpornościowy, lekko przyspieszą krążenie co pozwoli się rozgrzać i zatrzymać ten efekt przez dłuższy czas. Przy tym nie obciąża żołądka, pozwala na prawidłową pracę jelit i nie powoduje szybkiego wzrostu glukozy we krwi, dzięki temu można go wypić na śniadanie! Wtedy potrzebna jest dawka dobrej energii w gratisie z magnezem, potasem, witaminami C, PP, B niezbędnymi na rozruch przed całym dniem, a z niewielką zawartością cukrów prostych. Ponadto – syci na odpowiedni czas i smakuje wybornie! Co więcej, przygotowanie zajmuje maksymalnie 10 minut. Enjoy!

csc_0201

 

Komentarze: 0

Dodaj komentarz