Letnie kino w plenerze

Najbardziej znane paryskie kino pod gwiazdami: Kino w Plenerze (Cinéma en plein air) w parku La Villette rozpoczęło projekcje 13 lipca.

Spotkania z dziesiątą muzą przyciągają i repertuarem filmowym i atmosferą. Wieczorny piknik na trawie można połączyć z dobrym seansem filmowym. Nie bez znaczenia jest również fakt, że projekcje są bezpłatne.

Do 21 sierpnia paryżanie zasiądą na trawie (lub na wypożyczonych leżakach) przed olbrzymim nadmuchiwanym ekranem, aby w odprężającej scenerii oglądać zarówno klasykę kina, jak i nowsze produkcje. W tym roku tematem przewodnim jest „Dress code”, a w programie filmy takich twórców jak Jacques Tati, Billy Wilder, Akira Kurosawa, Tim Burton, Wes Anderson, Pedro Almodovar czy Paweł Pawlikowski.

Projekcje rozpoczynają się po zapadnięciu zmroku, ok. godz. 22.00 i odbywają się od środy do niedzieli.  W każdą sobotę wyświetlane są też filmy krótkometrażowe reżyserów debiutujących w 2015 r. produkcją długometrażową jak np. Deniz Gamze Ergüven czy Louis Garrel.

Program tegorocznej edycji Kina w plenerze znajduje się na stronie: Cinéma en plein air 2016

Uwaga! Projekcje zostały anulowane z powodu niezapewnienia wymaganych zabezpieczeń. Trwają prace i rozmowy mające na celu przywrócenie filmowego lata pod gwiazdami.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>