Domowe lody, czyli bardzo zdrowy deser

Lody – czy wiecie, że stanowią jeden z najstarszych tradycją deser ? Lubiane przez dzieci, dorosłych… o każdej porze roku. Niektóre przekonania mówią o tym, że lepiej spożywać je zimą – wówczas jest mniejsze ryzyko szoku termicznego dla organizmu. Zasada ta jednak nie ma potwierdzenia naukowego, dlatego z powodzeniem można jeść lody latem.

DSC01010

Oczywistym jest, że spożywane często i bez względu na jakość, nie będą pomagać w utrzymaniu szczupłej sylwetki, a na pewno nie wniosą żadnych korzystnych właściwości. Proponuję Wam ekspresowe, zdrowe i z ciekawą nutą smakową – lody owocowe na bazie mleczka kokosowego! Będą lżejsze, zdrowsze i mniej kaloryczne, także pokusa na taki deser pozostanie również lepiej usprawiedliwiona. Jak je przygotować ?

DSC01012

Zakupy:

  • świeże maliny, jeżyny, borówki (mogą być także inne owoce)
  •  mleczko kokosowe (wcześniej przechowywane w lodówce)
  • miód lawendowy
  •  szczypta różowej soli
  • uprażone na suchej patelni płatki migdałowe (lub inne : orzechy/ziarna/pestki)

Preparacja:

DSC01014

Połowę ilości owoców umieszczamy w misce, zalewamy 200ml mleczka kokosowego, dodajemy sól, miksujemy na gładką masę, w trakcie dodajemy 2 łyżki miodu. Po uzyskaniu należytej masy, wlewamy do plastikowego pudełka i chowamy do zamrażarki na min. 8 godzin. Następnie oddzielamy porcję do salaterek,  posypujemy owocami i płatkami.

DSC01016

DSC01019

 

Komentarze: 0

Dodaj komentarz